Jsme kluci a holky ze Sezimova Ústí a okolí a chodíme do skautského oddílu Sojčí Pírka. Náš oddíl se dělí na skupiny ve stejné věkové kategorii, tzv. družiny, ve kterých spolu trávíme většinu skautského času. Naší klubovnu najdete nedaleko biotopu Pohoda v Sezimově Ústí. Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně se pravidelně setkáváme na schůzkách, hrajeme hry, plánujeme a podnikáme výpravy, učíme se novým věcem, zažíváme dobrodružství, děláme dobré skutky a nebojíme se žádných výzev. Našimi průvodci jsou kvalifikovaní vedoucí. Ti nejzodpovědnější z nás navíc svým vedoucím pomáhají při přípravách schůzek a akcí – to jsou tzv. rádci.